Alumni

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PikiWiki_Israel_5247_See_of_Galilee.JPG

 

Contact Us

The Department of Environmental Economics and Management

The Robert H. Smith Faculty
of Agriculture, Food and Environment
The Hebrew University of Jerusalem

Herzl 229, Rehovot 7610001
Fax: 08-9466267

Department Head:
Dr. Ohad Raveh, Tel: 08-9489373

Head of the teaching program:
Dr. Ohad Raveh, Tel: 08-9489373

Secretary: 
Miri Arazi, Tel: 08-9489230

תא בוגרי המחלקה

המחלקה העמידה לאורך השנים יותר מ- 1500 בוגרים, מוסמכים ודוקטורים.
רבים מהם שימשו ומשמשים בתפקידים בכירים באקדמיה, בשרות הציבורי ובסקטור העסקי.
התא הוקם במטרה לחזק ולמסד את הקשר שבין המחלקה לבוגריה ובין הבוגרים לבין עצמם.
אנו מצפים שהפעילות השוטפת של התא תכלול מפגש שנתי ועלון מידע.
את פעילות התא מתווה צוות היגוי שהתהווה באופן וולונטרי.

דף עדכון פרטים אישיים

בוגרים מספרים

ד"ר תניב רופא

taniv ד"ר תניב רופא היא בעלת תואר ראשון, שני ושלישי בכלכלה חקלאית, וכיהנה עד לאחרונה כמנהלת אגף בכיר לכלכלה וחקלאות ברשות לתכנון שבמשרד החקלאות וכיו"ר דירקטוריון מועצת החלב. כן כיהנה בעברה כדירקטורית מטעם המדינה בחברת הביטוח הממשלתית קנ"ט ובמועצת הצמחים. בשנת 2014 התמנתה לראש החטיבה הכלכלית ברשות החשמל, אשר כוללת את אגפי הכלכלה, החשבונאות והמימון וניהול הסיכונים ברשות, ומשמשת גורם מקצועי המתכלל את הפעילות האסטרטגית של הרשות בתחום אגפים אלו והסדרת כללי הרגולציה מול השחקנים השונים במשק. ד"ר רופא גם מכהנת בהתנדבות כראש צוות בעמותת פעמונים המסייעת למשפחות להגיע לאיזון כלכלי. ד"ר רופא: "לימודי הכלכלה בפקולטה לחקלאות העשירו אותי ואפשרו לי לפתח ראיה רחבה על תפקידה של הממשלה במשקים – באופן כללי, ובתחום החקלאות בפרט. רכשתי בפקולטה כלים לביצוע ניתוחים כלכליים בעולם של אי ודאות מתוך רצון להגדיל את הרווחה במשק. כלים אלה מסייעים לי עד היום בביצוע תפקידי המגוונים".

 

מיכל המאירי

michalמיכל המאירי היא בעלת תואר מוסמך בכלכלה חקלאית מהאוניברסיטה העברית. התחילה את דרכה במשרד הפרסום טמיר כהן, בהמשך דרכה פעלה כיועצת אסטרטגית בחברת יעד פיתוח עסקי (חברת בת של קסלמן וקסלמן). בשנת 1996 מונתה למנהלת השיווק של תנובה והיא חתומה על הצלחת החדרת המותג יופלה בישראל, מהלך שזיכה אותה בשנת 2002 בתואר אשת השיווק של השנה. בשנת 2004 מונתה למנכ"לית משרד הפרסום גיתם BBDO, במהלך תשע השנים שבהן ניהלה את גיתם הוכפלו הכנסות החברה. המאירי הובילה את המהפכה הקריאטיבית של המשרד וקטפה את הפירות בעשרות פרסים בארץ ובעולם. בתפקידה כמנכ"לית גיתם ניהלה המאירי את תקציבי הפרסום הגדולים בישראל והייתה אחראית על בניית המהלכים התקשורתיים המובילים, ביניהם שופרסל, סלקום, אסם, חיש גד, אראלה ממפעל הפיס ועוד. כמו כן, המאירי הייתה החלוצה בישראל בהטמעת פעילות הדיגיטל והובילה את המהפכה לשינוי בשיטת התגמול. בשנת 2014 מונתה המאירי למנכל"ית קבוצת אלדר שהינה החברה הגדולה והמובילה בתחום יעוץ ושיווק נדל"ן למגורים. כמו כן המאירי הינה דירקטורית בבנק הדואר ויו"ר חבר הידידים של עמותת חסדי לב העוסקת בחינוך ועצמאות פיננסית לאוכלוסיות חלשות.

 

ארי וולק

aryeהגעתי ללימודי הבוגר במחלקה לכלכלה חקלאית בפקולטה ב-1984 לאחר ניסיון בניהול ענף גידולי שדה (תפוחי אדמה, גזר, חיטה, תירס, צנונית וכו') בקיבוץ גבולות. עם סיום התואר הראשון התחלתי את עבודתי במחלקה לכלכלת ייצור וניהול משק חקלאי בשה"מ, משרד החקלאות. תוך כדי העבודה השלמתי את לימודי התואר השני, גם הוא במסגרת המחלקה לכלכלה בפקולטה לחקלאות.

משנת 1988 עד שנת 1990 עבדתי בלוס אנג'לס בחברה שייצגה משקיעים אמריקאיים בישראל ואז חזרתי למשרד החקלאות בארץ, התמחיתי בכלכלת ענף הפרחים שהיה אז ענף הייצוא החקלאי המרכזי וניהלתי את המחלקה לכלכלה בשה"מ, משרד החקלאות, עד סוף 1998.

בשנים 1999 – 2003 הייתי סמנכ"ל ומנכ"ל חברת אגרידב שהייתה אז חברה ממשלתית שעסקה בסיוע למדינות מתפתחות בתחום פיתוח של פרויקטים חקלאיים. לאחר הפרטת  אגרידב ב-2003 הקמתי עסק עצמאי של ייעוץ וקידום פרויקטים חקלאיים במדינות מתפתחות. במקביל, שימשתי כיו"ר תאגידים חקלאיים בקיבוץ כפר מנחם ולאחר מכן בקיבוץ דורות. בשנים 2001 – 2004 עבדתי גם כמרצה מן החוץ בקורס מימון במחלקה לכלכלה חקלאית בפקולטה.

בנוסף, מתחילת 2011 ועד היום אני שותף בחברה בשם אגריויזן בע"מ www.agrivision-ltd.com שעוסקת בתכנון והקמת פרויקטים חקלאיים ואגרו-תעשייתיים במדינות מתפתחות וניהולם.

הלימודים במחלקה לכלכלה חקלאית בפקולטה לחקלאות הקנו לי, בשילוב עם נסיון החיים, כלי חשיבה והתמודדות עם פרויקטים מורכבים והינם (התואר הראשון והשני) משמעותיים ביותר בהתפתחותי המקצועית והעסקית.

 

ערן פולק

eranבוגר 2002 (בהצטיינות), בכלכלה חקלאית ומינהל, חטיבת איכות הסביבה, מוסמך 2005 בכלכלה חקלאית. במסגרת התואר השני היה לי הכבוד הגדול לחקור ולכתוב בהנחייתו של פרופ' יקיר פלסנר, זכרו לברכה, מגדולי הכלכלנים של ישראל.

משורות הפקולטה התקבלתי לאגף התקציבים במשרד האוצר בתפקיד רפרנט לנושאי משרד הפנים, השלטון המקומי והמשרד לאיכות הסביבה.

בשנת 2006 התקדמתי בתפקידים באגף התקציבים וריכזתי במשך כשנתיים את תחום המים. במסגרת זו עסקתי בליבן של הסוגיות הכלכליות אשר למדנו בפקולטה. ממחירי המים לחקלאות, דרך קביעת מנגנון מודל שיקוף עלויות חיצוניות של ניצול יתר של משאבי הטבע ועד לקידום טכנולוגיות המים של ישראל.

תפקידי הבא באגף התקציבים היה ריכוז תחום האנרגיה, עיסוק בשלבים הראשוניים של פיתוח משק הגז הטבעי בישראל, בניית המסגרת הרגולטורית להשקעה באנרגיות מתחדשות, תמריצים כלכליים ליעילות אנרגטית ועוד.

החל ממאי 2009 כיהנתי כסגן לממונה על התקציבים במשרד האוצר. עסקתי בתחומי התעשייה, התיירות, ההשכלה הגבוהה, המדע והחדשנות והתקשורת. בנושאים הבולטים בתקופה זו: הרפורמה בשוק הסלולר, השינויים בחוק לעידוד השקעות הון, הרפורמה בהשכלה הגבוהה. כמו כן פעלתי במסגרת עבודת ועדת טרכטנברג בעקבות המחאה של 2011, הועדה לבחינת שוק המזון ועוד ועוד.

בין השנים 2012-2014 כיהנתי כחבר דירקטוריון בבנק האירופאי לשיקום ופיתוח היושב בלונדון ומשקיע למעלה מ-10 מיליארד $ בשנה בכ-35 מדינות מתפתחות. לתפקיד זה נבחרתי על ידי נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר.

ההישג הגדול ביותר של לימודיי בפקולטה היה, כמובן, לפגוש את אשתי ואם 3 ילדי לעתיד, רוני ארז, שישבה לידי על ספסל הלימודים וביחד עברנו ממבחן למבחן.